A workshop-on megtartott előadások, beszélgetések megdöbbentőek és magával ragadóak voltak. A Vietnámban harcoló amerikai veteránokon diagnosztizáltak először traumatizáltságot. Kiderült azóta, hogy a társadalom egészét átszövő problémáról beszélünk, amit orvosolni lehet. Ezért is fontos cél, hogy a művészet eszközkészletével is segítsünk a figyelmet ráirányítani a traumatizált helyzetekre.
A szobrászatomban is használt műegyütteseim eszközkészletével valósítottam meg a Bázis acél-képemet is. A munka rendszerének egyik fő beemelt tárgyi eleme a szalag fűrészlap. A horizontális, lineáris elemek a tér megidézése mellett az idő folytonosságának megjelenítésére is alkalmasak. A finom formai beavatkozások a fűrészlapon ritmikus formai elemekbe módosulnak. Fókuszokat teremtenek, érzékeltetik a kép narratíváját.
A traumatizáltságnak számtalan formája lehet, a biztonság és a megnyugvás bázisának szimbólumaként a ház motívumát használtam. A képtér első felében egy erodált részlet látható, amin továbbfut a szemünk és egy biztonságot sugalló ház forma emelődik ki a lineális vonalon, ezzel egy pozitív feloldást ad a műnek.
Nézd meg a többi alkotást is
Küldjön nekünk egy üzenetet az űrlapon keresztül, és mi felvesszük Önnel a kapcsolatot.